VPS hosting mi Reseller hosting mi?

Kaliteli bir VPS’le yaşadıklarım

Geçen 2 yıl boyunca Wiredtree’de aynı VPS sunucudaydım.  Toplamda ise 5 yıl Wiredtree müşterisi olarak kaldım. Sunucu hala Centos 5 ile devam ediyordu ve her ne kadar CSF gibi yazılımsal güvenlik duvarı olsa da bu hackerlerin eski Joomla scriptler kullandığım sitelerde arka kapı açmasına ve neredeyse her klasöre dosya yükleyip kodları kirletmelerine engel olamadı. “Sitelerim hacklendi yardım edin” dediğimde sadece mal-det scan yapmakla yetindiler. Bu da ancak çok bilinen dosyaları bulmaya yaradı. Birçok php dosyasını ve orijinal kodların arasına yazılmış zararlı satırları benim bulup silmem gerekti.

Okumaya devam et

Sosyal Demokrat Düşünce ile Arabuluculuk Kurumu Arasındaki Kan Uyuşmazlığının Nedeni

Baro Düzlemindeki Gözlemlerim

Daha arabuluculuk sistemine ilişkin tartışmaların taze olduğu günlerde İstanbul Barosu gürleye gürleye açıklamalar yapıyor, avukatları bu büyük tehdide karşı uyanık olmaya ve mücadele etmeye çağırıyordu. Diğer yandan İstanbul Barosu arabuluculuğa karşı en güçlü çıkışı yaparak bünyesindeki “cengaverlerin” parıldama hevesini de tatmin etmeye çalışıyordu. Bundan dolduruşa gelen genç hukukçular artık neredeyse “arabuluculuk nedir” sorusuna “zararlıdır” cevabı verecek kadar şartlanmış durumdalardı.

Okumaya devam et

Düşünüyorum, öyleyse yokum

History ve Discovery kanallarında belgesel izlemek ve ardından düşüncelere dalmak en sevdiğim işlerden birisi. Böylece bilimin verilerini hayallerim ve gizli teorilerimle eşleştirip, kendime yeni hayaller ve varoluş masalları üretme imkanı buluyorum. Kısacası oldukça kişisel ve tek kişilik felsefi dünyamı son model bilgilerle beslemek hoşuma gidiyor.

Geçenlerde izlediğim bir belgesel beni çok etkiledi. Konusu atomun yapısıydı. Buna göre atom ile çekirdeğinin büyüklükleri ve birbirlerine olan uzaklıkları hiç de lisede öğretmenimizin tahtaya çizdiği gibi değildi. Masanızdaki bilye atom çekirdeği ise onun etrafında gönen elektronlar ise içinde oturduğunuz binanın hacmi genişliğindeki bir yörüngede atomun etrafında dönmekte…

Okumaya devam et